SKİLLS+ 3.TOPLANTISI İTALYA’NIN PALERMO KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ - 08 Ekim 2019

SKİLLS+ 3.TOPLANTISI İTALYA’NIN PALERMO KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ortaklığında yürütülen ve engellilerin iş dünyasına hazırlanması konulu Avrupa Birliği projesi SKİLLS+ 3.toplantısı İtalya’nın Palermo kentinde gerçekleştirildi.

Odamızdan 26. Meslek Komite Başkanı İbrahim Budak ve Proje Sorumlusu Veysel Donmaz’ın katılım gerçekleştirdiği toplantıda proje 2020 yılı içerisinde yapılacak olan ulusal yarışmalar ve toplantılar hakkında bilgilendirme yapılarak ülke sunumları gerçekleştirildi.

Toplantı hakkında açıklama yapan 26. Meslek Komite Başkanı Budak ; “ Engelli bireylerin toplumumuzda pozitif ayrımcılık yaparak iş yerlerimize dahil etmemiz gereken kişiler olduğuna inanarak katıldığımız proje içerisinde Avrupa Birliği üyeleri bunu nasıl gerçekleştiriyor gözlemlemiş oluyoruz, Türkiye olarak otelcilik alanında yapılan çalışmalara katılma kararı aldığımız projede,2020 Nisan ayı içerisinde yapılacak olan yarışmaları izleyip, aynı çalışmaları ilimizde uygulayacağız. Turizm sektöründe çok yoğun bir istihdamın yaşandığı bölgemizde, engelli bireylerimiz için çalışma ortamları yaratılması açısında yapacağımız çalışmaları önemsiyor ve bunları diğer turizm sektörü işverenleri ile paylaşmayı hedefliyoruz” dedi.

Diğer Duyurular
İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85