YETENEK KAPISI - 23 Haziran 2020

YETENEK KAPISI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hizmete sunulan “Yetenek Kapısı”nın çevrimiçi kariyer platformu (www.yetenekkapisi.org) olduğu; işverenlerin ihtiyaç duydukları yetenekleri henüz eğitimleri devam ederken keşfetmelerine fırsat sağladığı, öğrenci/mezunlar ile zaman ve mekândan bağımsız şekilde iletişim kurmalarına imkân sağladığı ifade edilmektedir. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile 8 Haziran 2020 tarihinde konuya ilişkin bir İş Birliği Protokolü imzalayarak, “Yetenek Kapısı” çevrimiçi kariyer platformunu desteklemektedir.

Yazıda devamla, “Yetenek Kapısı”nda oluşturulacak hesap ile ülkemizdeki ve yurt dışındaki üniversitelerin kariyer merkezleri ile iletişim kurulabileceği, şirketlerin ve kurumların iş/staj ilanlarını istenilen üniversite ve bölümlerden öğrencilerin/mezunlarının başvurusuna açabileceği, özgeçmişlerin incelenerek adaylar ile sistem üzerinden iletişim kurulabileceği belirtilmektedir. Yetenek Kapısı ile eğitimli gençler arasındaki marka bilinirliğinin artırılmasına, aynı zamanda kariyer etkinliklerinin düzenlenerek üniversitelerin düzenlediği kariyer fuarlarından haberdar olunmasına ve kayıt yaptırılabilmesine imkan sağladığı vurgulanmaktadır.

Bu çerçevede, Yetenek Kapısı’nın kullanımını kolaylaştırmak için Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından hazırlanan kılavuz ekte yer almakta olup, sisteme ilişkin soruların destek@yetenekkapisi.org adresine iletilebileceği hususunu bilgilerinize sunarız.

Diğer Duyurular
İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85