Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu Toplantısı NTSO’da Yapıldı.

Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü Yürütme Kurulu Toplantısı NTSO’da Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26.02 2019 tarihinde imzalanarak hayata geçirilen Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü ile ilgili P.Y.K. (Protokol Yürütme Kurulu) toplantısı gerçekleştirildi.

Protokol kapsamına alınan Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde kurulan PYK’nın Başkanı ve Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cengiz Yıldız’ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya, NTSO Mecis Üyesi Ahmet Daldiken, NTB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Seçen, NTSO Genel Sekreteri İ. Hakkı Aydoğan, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hanifi Şahin ve Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Mehmet Dursun katıldı. Geçen yıl imzalan protokol kapsamında gelinen noktayla ilgili değerlendirmelere yer verilen toplantıda, NTSO ve NTB yetkilileri protokole dair işleyişi değerlendirdi. Toplantıda ayrıca pandemi sürecinde Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen eğitim ve öğretim faaliyetlerinin genel değerlendirmesi yapıldı.

Bunun yanı sıra Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde mevcut bulunan fiziki eksikliklerin giderilmesi hususunda işbirliği yapılması ve bu konuda Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası ile Nevşehir Ticaret Borsası’nın yapabileceği yardımlar gündeme geldi.  Toplantı okula yapılacak idareci ve öğretmen atamalarının değerlendirilmesi ile sona erdi.

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85