NTSO AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ'NDE SERTİFİKASINI ALDI

NTSO AKREDİTASYON SERTİFİKA TÖRENİ'NDE SERTİFİKASINI ALDI

İlk akredite olan 25 oda ve borsadan birisi olan Odamız, akredite olmayı başaran 115 oda arasından 25’inci olarak, belgesini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun elinden TOBB İkiz Kuleler'de düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni'yle almıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinde yapılan törende Oda Yönetim Kurulu Başkanımız M. Arif Parmaksız, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Salaş, NTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Öbekli ve Cengiz Yıldız, NTSO Yönetim Kurulu ve Meclis üyeleri hazır bulundular.

Odalar Birliği merkez binada yapılan törene TOBB Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz ve çok sayıda oda borsa başkanları ve yöneticileri katıldı.

Törende konuşan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Bu denli rekabetçi bir düzende, oda ve borsalarımızın akreditasyonu son derece önemlidir. Akreditasyon, oda ve borsalarımızın güvenilir ve kaliteli hizmet sunduğunun önemli bir göstergesidir." dedi.

Pekcan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen TOBB Akreditasyon Sertifika Töreni'nde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak politika oluşturma süreçlerinde sivil toplumun görüş ve önerilerini çok önemsediklerini belirterek, oda ve borsalarla Türkiye'nin güçlü yarınları için birlikte çalıştıklarını söyledi. Küresel ekonominin ticaret, teknoloji ve hukuki boyutlarında önemli dönüşüm yaşandığına dikkati çeken Pekcan, dünya ekonomisinin önde gelen iki aktörü ABD ve Çin'in ticaret savaşları, Brexit süreci, AB büyümesi ve ticaretindeki yavaşlama ile Fed'in sıkı para politikasının gündemde olduğunu belirtti.

Pekcan, küresel ticaret ve büyümedeki normal akışın seyrinin değiştiğini ifade ederek, "Böyle bir ortamda, kararlı bir şekilde ilerlemeye devam ediyoruz. Doğru politikalar geliştirmek, alternatif pazarlara ve yeni nesil teknolojilere odaklanmak zorundayız. Dünya üretimi dijital bir dönüşüm sürecinde, bu dönüşümü kaçırmamalıyız. Bu çağın gerekliliklerini yerine getiremeyenlerin çok şey kaybedeceği bir dönüm noktasındayız. Bu dönemde oda borsa camiamızın kendini geliştirmeye devam etmesi çok önem taşıyor." diye konuştu. Bakan Pekcan, 21. yüzyılın küresel ekonomisinde akreditasyonun öneminin farkında olduklarını dile getirerek, "Akreditasyon güven demek, kalite demek, kalite ise marka demek. Günümüzde güven veren, kaliteli olan, markalaşan rekabette her zaman öne çıkıyor. Artık ülkeler, şehirler markalaşıyor." ifadesini kullandı.

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85