NTSO BAŞKANI PARMAKSIZ, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI’NDAKİ PROGRAMINA KATILDI

NTSO BAŞKANI PARMAKSIZ, CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜKLER ADASI’NDAKİ PROGRAMINA KATILDI

Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda düzenlenen ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katıldığı TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi Mezuniyet Töreni ile Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu’na katıldı.

Program ile ilgili açıklamalarda bulunan Parmaksız, “Hiç şüphesiz TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi’nin Mezuniyet Töreninin, 60 yıl önce hukukun katledildiği yerde, Demokrasi ve Özgürlükler Adasında yapılması bizim için ayrı bir öneme sahip. Cumhurbaşkanımızın talimatı ve himayelerinde bugünkü görünümüne kavuşan Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nın yeri ve önemi tartışılmaz.  TOBB ETÜ Hukuk Fakültesi’nden mezun olan hukukçularıma hayatlarında başarılar diliyorum.” Dedi. 

Mezuniyet töreninde konuşan Hisarcıklıoğlu, Yassıada’nın, hüznün ve aynı zamanda da şehadete giderken bile, milletin ve vatanın selametini düşünen bir metanetin simgesi olduğunu vurgulayarak, “Bu vesileyle vatana hizmet yolunda mücadele ederken, en ağır bedelleri ödemek zorunda bırakılan, 3 demokrasi şehidimizi, Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı rahmetle ve saygıyla yad ediyorum. Cenab-ı Hak, hepsinin mekânları cennet eylesin, ruhları şad olsun” dedi.

TOBB Başkanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ve himayelerinde, kimsenin uğramadığı, adeta kaderine terkedilmiş bu adayı, dev bir esere dönüştürdüklerini, milli iradenin ve demokrasinin simgesi haline getirdiklerini söyledi.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yaptığı konuşmada sözlerine, bugün mezuniyet sevinci yaşayan tüm öğrencileri tebrik ederek başladı. 

Mezun olan öğrencilere ömür boyu başarılar dileyen Erdoğan, öğrencilerin başarılarına en büyük katkıyı sağlayan aileler ile üniversitenin akademik personeline teşekkür etti. 

Üniversitenin kuruluşundan bu yana geçen 16 yıllık süre zarfında ülkenin en güzide eğitim-öğretim kurumlarından biri haline dönüştüğünü aktaran Erdoğan, bugün Türkiye'nin sınav başarısı en yüksek öğrencilerinin büyük bölümünün, bu üniversiteyi tercih ettiğini söyledi. 

Demokrasi ve Özgürlükler Adasındaki program Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu ile devam etti.

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85