NTSO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU´NDAN PROTOKOL ZİYARETLERİ


NTSO KADIN GİRİŞİMCİLER KURULUNDAN PROTOKOL ZİYARETLERİ

 

Bir süre önce yeni icra komitesini oluşturan Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu çalışmalarına başladı. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gülper Gündüz Yassı Başkanlığında Kurul çalışmalarını ve yapılması planlanan çalışmaları anlatan icra komitesi üyeleri Kadın Girişimciler Kurulunun Nevşehirde girişimci ruha sahip kadınlara rol model olmayı hedeflediğini dile getirdiler.

İlk olarak Nevşehir Valisi Mehmet Ceylanı ziyaret eden NTSO Kadın Girişimciler Kurulu, Vali Mehmet Ceylan ile bir süre görüşerek, çalışmalar hakkında bilgi verdi. Kurul Başkanı Gülper Gündüz Yassı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 81 ilde kurulması öngörülen Kurulun illerde kurulma amacının girişimci kadın sayısının artırılmasına yönelik çalışmalar yapmak olduğunu dile getirerek, “Ancak bizler Nevşehirde sosyal sorumluluk anlayışı çerçevesinde kadınların eğitimlerine yönelik sosyal ve kültürel eğitim çalışmalarını da gerçekleştirmeyi hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan da yaptığı konuşmada Nevşehir Valiliği olarak Kurulun eğitim ve sağlık konusunda yapacağı tüm çalışmalara destek verilebileceğini belirterek, “Bu konuda Kurul, Milli Eğitim ve Sağlık Müdürlüğü ile işbirliği yapabilir. özellikle bu eğitimlerin kırsal kesimlere taşınmasını istiyorum. Bu konuda Kurulun planlayacağı çalışmalara desteğe hazırız.” Dedi.

Kurul daha sonra İl Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlunu ziyaret ederek, burada da çalışmalar hakkında İl Emniyet Müdürü Kalayoğluna bilgi verdi. Kurul Başkanı Gülper Gündüz Yassı, Emniyet Müdürü Kalayoğlundan özellikle kız öğrencilerin bulunduğu meslek liseleri ve okullarda okul çıkış ve giriş saatlerinde güvenlik tedbirlerinin artırılmasını isterken, Nevşehirin huzuru ve güveni için çalışan tüm Emniyet Mensuplarına teşekkür etti.

Emniyet Müdürü Metin Kalayoğlu da Nevşehirin huzurlu bir şehir olmasında alınan güvenlik tedbirlerinin yanı sıra vatandaşların da katkılarının büyük olduğunu dile getirerek, “Okullarda başlattığımız zimmet uygulaması dahilinde her okulun yöneticisinin direkt olarak karşılaştığı problemi iletecekleri bir personelimiz bulunmakta. Bununla birlikte okul çıkış ve giriş saatlerinde gereken tedbirler alınmaktadır. Hatta gerekli gördüğümüz bir çok okul da sivil ekiplerimiz görev yapmaktadır.” Şeklinde konuştu.

NTSO Kadın Girişimciler Kurulu daha sonra İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Metin Alkayayı ziyaret ederek çalışmalar hakkında Alkayaya bilgi verdi. Jandarma Kıdemli Albay Metin Alkaya kadınların el attığı her şeyin daha güzel ve daha düzenli olduğuna inandığını belirterek, kurul çalışmalarına gerekli her türlü desteğin verileceğini ifade etti.

Son olarak Nevşehir Cumhuriyet Başsavcısı Adnan Tosunu makamında ziyaret eden NTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başsavcı Adnan Tosuna çalışmalar ve hedeflenen projeler hakkında bilgi verdi.

 

İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85