NTSO Haberler
TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğünden yapılan açıklamada IPARD programında yapılan değişikliklerin Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylandığı belirtildi.
Gıda işletmelerinin bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne müracaat etmeleri ve ilgili kanun gereğince kayıt yaptırmaları gerekmektedir.
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl aidat ve belge hizmeti fiyatlarına Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla zam yapılmazken, yılın ilk aidatını ise İşadamı Tuncay Türkmen ödedi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin  (TOBB) , Pekin Ticaret Müşavirliğinden alınan bir yazıya atfen,
Şanghay Başkonsolosluğunun görev bölgesinden ülkemize gerçekleştirilen ihracatta sipariş edilenden farklı ve/veya atık niteliği taşıyan malzeme gönderilmesi suretiyle dolandırıcılık olaylarının bir süredir devam etti
DEİK ve Slovenya Yatırım Ajansı (SPIRIT) işbirliğiyle 16 Ocak 2014 Perşembe günü, 10.30-15.00 saatleri arasında Ceylan Intercontinental Hotel / İstanbulda “Slovenya Yatırım Semineri” düzenlen
V. Türk İhraç ürünleri Sergisi Türkmenistanın başkenti Aşkabatta, 11 - 13 Şubat 2014 tarihlerinde düzenlenecektir.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca uygulanan IPARD Programı değişikliği önerileri Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylanmıştır.
Ahiler Kalkınma Ajansı, Sektörel Rekabet Edebilirlik 2014 Yılı Mali Destek Programı kapsamında ilana çıkmış bulunmaktadır. 
Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Arif Parmaksız 10 Ocak çalışan Gazeteciler Günü sebebiyle yazılı bir açıklama yayınladı.
İLETİŞİM
0(384) 213 10 36
ÇAĞRI MERKEZİ
Adres:
Musapaşa Mh, 50200 Nevşehir Merkez/Nevşehir
Faks:
0(384) 213 23 85